KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14052024
nr 1405 2024
Ruth Goldmann-Grosin
(f. 1941), Sverige
Färgetsning, "Spirande". Signerad, numrerad 1/100. Motivet: 22x25cm, yttermått inklusive ram: 34x41cm
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
måndag 21 juni 2021
kl 18:28:34
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Ruth Goldmann-Grosin
Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin